? אילה - ההתייחסות לרפורמים
מוצרים טבעיים ובריאים בשבילך


 

ההתייחסות לרפורמים
18/05/2006 - 07:00
מי שאינו מכיר את אורחות חיי הרפורמים וה''ראביי'ס'' שלהם עלול שלא להבין את פשר תמימות הדעים והאחדות המליאה השוררת בין כל מנהיגי ציבור שומרי המצוות על כל זרמיו, בדבר הדחיה המוחלטת ואי ההכרה בשום גורם רפורמי

ידוע כי ציבור שומרי המצוות וגדולי התורה בראשם דוחים על הסף כל נסיון היאחזות של הרפורמים כאן בארץ. ומכיון שמי שאינו מכיר את אורחות חיי הרפורמים וה''ראביי'ס'' שלהם עלול שלא להבין את פשר תמימות הדעים והאחדות המליאה השוררת בין כל מנהיגי ציבור שומרי המצוות על כל זרמיו, בדבר הדחיה המוחלטת ואי ההכרה בשום גורם רפורמי, ראוי לבאר מעט את הדבר.

ובכן, מוסכם ומקובל על כולנו שיש להעניק לגיטימציה מליאה לכל זרם ביהדות, ובלבד שהוא זרם הזורם בתוך היהדות.

כמו כן ברור, שכשם שלהבדיל נצרות היא דת, ואיסלם הוא דת, גם יהדות היא דת.

וכשם שאדם הבז לדברים הכתובים בספר הדת של הנוצרים או המוסלמים, וכופר ביסודות מהותיים של הדת הנוצרית או המוסלמית, לעולם לא יוכל לדרוש מראשי הנצרות או האיסלם להחשיב את שיטתו כזרם בנצרות או באיסלם רק משום אי-אלו סממנים נוצריים או מוסלמיים שהוא אימץ לעצמו, אלא שיטתו תיחשב כדת חדשה שמעורבים בה סממנים נוצריים או מוסלמיים, כך לעולם לא יוכל אדם הבז לדברים הכתובים בספר תורת ישראל וכופר ביסודות מהותיים של הדת היהודית, (כגון: המנעות מאכילת בעלי חיים טמאים, איסור חיתון עם גוי, אמונה באלקים, וכו') לדרוש מראשי היהדות להחשיב את שיטתו כזרם ביהדות רק משום אי אלו סממנים יהודיים שהוא אימץ לעצמו, שהרי אין זו אלא דת חדשה שמעורבים בה אי אלו סממנים יהודיים.

ומעתה, שאלת המפתח היא:
האם הדת הרפורמית מהווה זרם ביהדות או שמא היא דת חדשה שמעורבים בה אי אלו סממנים יהודיים.

במקום שנשיב אנו, הנה לקט נתונים ועובדות. והקורא הנכבד ישיב לעצמו. (הנתונים דלהלן מתוך הספר ''הרפורמים'' בהוצאת ''מנוף'' - האגודה להסברה יהודית. ומתפרסמים כאן באדיבותם הרבה. ניתן להשיג את הספר בטל. 02-5000220).

''הארץ'' 21.6.85
הכומר, הרב והראביי הרפורמי.
חוזר רשמי שהפיץ ''המרכז-הרבני'' של הרפורמים בניו-ג'רזי מציע בין השאר לזוגות מעורבים נישואין בכנסייה יחד עם כומר נוצרי.
בפרסום, רשימה של יותר מ200- רבנים המוגדרים בכותרת: ''רבנים המשיאים מבלי לדרוש גיור''. הרשימה מיועדת לכל יהודי המעונין בנישואין מעורבים, ו''המרכז הרבני'' מציע למעונין כל אפשרות שרק עולה על הדעת. החידושים העיקריים ברשימה: האפשרות להתחתן בכנסייה, גם אפשר התחתן בטקס שעורך ''ראביי'' יחד עם כומר נוצרי, ומי שחפץ בדרשה של הכומר על דת הנצרות- אין בעיה. ה''מרכז הרבני'' מציע רב הבולע גם את זה.

(אגב, שים לב לאבסורד שבהענקת התואר ''רב'' – תואר השייך לבכירי שומרי מצוות תורת ישראל, לאדם המחתן יהודי עם גויה ויהודיה עם גוי, בניגוד גמור לתורת ישראל ולאינטרס הלאומי יהודי. שקוף מאד שהדבר נועד לזרות חול בעיני ההמון, במגמה להשיג בכל דרך לגיטימציה יהודית, לדת הרפורמית).

הנה נתונים מתוך תוצאות משאל שערך ''ראביי ווילר'' בקרב חברי קהילתו הרפורמית אשר בלוויס - וויל, קנקטי.

1. 25% לא מלו את בניהם.

2. 68% אינם מדליקים נרות שבת.

3. 60% חוגגים את חג המולד, כולל העמדת עץ אשוח בביתם וקניית מתנות.

4. 70% סבורים שהילדים צריכים להשתתף במקהלות השרות שירים
נוצריים בבית הספר.

5. 50% חוגגים את חג הפסחא הנוצרי.

6. 59% הולכים לעבודה ביום כיפור.

7. 44% מהם אינם מסיבים לסדר ליל הפסח.

8. 80% מהם אוכלים חמץ בחג הפסח.

9. 50% אינם חוגגים את חג החנוכה.

10. 35% אומרים שהיהדות לא מספקת את צורכיהם הדתיים.

11. 30% אינם רואים את תחיית היהדות כערך רצוי.
(מתוך ''הרפורמים'' בהוצאת ''מנוף'' עמ' 50)

והרי מספר עדויות של יהודים לא דתיים אשר לאחר שביקרו במרכזים רפורמיים ונדהמו למראה עיניהם, העלו על הכתב את אשר ראו וחשו.


זאב צחור, ''על המשמר'' 7.10.88

רשמים מתפילת יום כיפור
''מיקרופונים משוכללים הודיעו על פתיחת הטקס. בעיצומה של התפילה הנוראה הזו גילינו כי איננו היחידים ללא כרטיסים. אך עד מהרה הגיע מישהו הדור מצויד בג'יימס-בונד ומכר במקום כרטיסים למקומות תפילה. התשלום במזומן, בצ'יקים או בכרטיס אשראי. ובינתיים אנו מציצים אל האולם הגדול: על הבמה עומדות שתי זמרות כושיות שתפילת ''כל נדרי'' נשמעה מפיהן כקונצרט אופראי''.


ח''כ אריאל ויינשטיין, מהליכוד

סיפר כי הסיבה לכך שנמנע בהצבעה על תיקון חוק השבות, למרות שבעבר נהג להצביע נגד, נובעת מן הזעזוע שהזדעזע לא מזמן בעת שביקר בארצות הברית ונכח לראות כומר נואם בטמפל רפורמי בשבת. וזועזע עוד יותר כאשר הראביי בירך את הכומר על שהביע נכונות ללמד בבתי ספר יהודיים את עקרונות האמונה הנוצרית.''


אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים .

תפילת יום הכיפורים בטמפל רפורמי במנהטן.
''רוב המתפללים, הגברים, לא חבשו כיפה. רובם עשו רושם שהיו בדרכם מעבודת יומם, ובאו ממשרדיהם עם תיקי עור עמוסי המסמכים. בניגוד למקובל הסבו משפחות, נשים גברים וילדים לתפילה ביחד – הייתי מוכה תדהמה. בתום התפילה והדרשות יצאו מרבית המתפללים ופנו לעבר מכוניותיהם. הגבאים כיבו את האורות. לא מעטים מבין המתפללים הלכו לאכול את הארוחה המפסקת לאחר התפילה. עד כמה שאני מרגיש, הרפורמה בארצות הברית מושפעת באופן מכריע מתופעת ההתבוללות ההולכת וכובשת יותר ויותר חלקות בקרב הקהילה היהודית. בהדרגה הולכות ונעלמות אצל הרפורמים מרבית המצוות המוכרות של הדת היהודית. מה גבול השינוי בתהליך מואץ זה של התנערות מדברים רבים שהמסורת היהודית מכירה, או שאין שום גבול.''


ח''כ מיכאל קליינר. (ליכוד-גשר).

''אם התהליך הזה ימשך אנו עלולים למצוא עצמנו, ביום מן הימים, באיזה קהילה באולם תפילה ובו נשים עטורות כיפה וטלית בכותל המזרח, כשלמעלה, מרחוק, יהנהנו בראשם הגלוי אנשי עזרת הגברים. אתה לא יכול שלא לתמוה, מה החיפזון לשנות ולעוות מסורות שחיו בנו, ובהן חיינו דורות, ואולי בזכותן אנו חיים כעם.

עלינו לזכור כי הרפורמים פוררו והרסו את יהדות ארצות-הברית בכך שהובילו את רובה להתבוללות איומה. לאחר שכילו את מלאכתם שם הם מבקשים לעשות זאת גם כאן בארץ. האם יש יהודי היכול להרשות לעצמו להניח להם לבצע את מבוקשם??

מי שבוחן בעיון את הנתונים שהובאו לעיל מגיע מהר למסקנה:
ע?ם רפורמים ע?ם ישראל לא זקוק לאויבים מבחוץ. הוא פשוט יחוסל ויגמר מעצמו!

כחותמת אחרונה לדברים נצטט בזה את דבריו של ח''כ רובי ריבלין, לאחר שביקר בקהילה הרפורמית בארה''ב על פי הזמנתם.
(כאמור, מובאות אלה ועוד, ניתן למצוא בספר ''הרפורמים'' בהוצאת ''מנוף''.)

''כיהודי, שאינו שומר תרי''ג מצוות, ואפילו לא י''ג מצוות, הזדעזתי זעזוע עמוק ללא גבול וסייג. התגלתה בפני איזה אגודה המקיימת פולחן שכל קשר בינה לבין היהדות, אינו מתקרב אפילו למציאות. היתה לי תחושה שאני נמצא בתוך כנסייה.

אני כולי המום. זו עבודה זרה ולא יהדות. עד עתה חשבתי שהרפורמים הם זרם ביהדות, אחרי ביקורים בשני בתי-הכנסת שלהם אני משוכנע שזו דת חדשה לגמרי בלי כל קשר ליהדות. התבוללות טוטלית. התפילה שלהם היא דומה לטקס פרוטסטנטי גמור.''

כל מילה נוספת, מיותרת.


באדיבות אתר הידברות
הדפס כתבה הדפס כתבה
שלח לחבר שלח לחבר

מצא עוד בנושא זה
Google

בחר נושאים אשר קשורים לכתבה זו

העולם העתיקכלליתורה ומדע


"ההתייחסות לרפורמים" | התחברות / יצירת חשבון משתמש חדש | 1 תגובה | חפש דיון
כל הנאמר בתגובות הוא בגדר דיעות הגולשים בלבד ועל אחריותם. נא להשתמש בשפה נקיה ותרבותית.

אורחים אינם מורשים להגיב, אם ברצונכם להגיב אנא הרשמו
הליך ההרשמה הוא קצר מהיר והכי חשוב חינם


הרפורמים מסוכנים כמו המסיונרים!!! (דירוג: 1)
על ידי גיורא ביום 22/05/2006 - 05:18
(כרטיס משתמש | שלח הודעה)
תפקידם הוא לעוות את התורה ולהגיד שהתורה מסכימה לעשות דברים שהיא אוסרת, ולכן מי שלא שומר תורה ומצוות עדיף על פני הרפורמי שמנסה להרוס את התורה

ימ"ח שמם וזכרם של אותם כופרים!!!!
:: דירוג כתבה ::
דירוג ממוצע: 4.46
הצבעות: 13


אנא פנה כמה שניות מזמנך והצבע לכתבה זו:

מעולה
טוב מאוד
טוב
רגיל
רע


:: קישורים רלוונטיים ::
· עוד בנושא כללי
· חדשות מאת webmaster


הכתבות הנקראות ביותר בנושא כללי: עדכוני כותרות ב-RSS

 

Powered By PHPNuke :: Hebrew Translation PHPNuke IL  שונה ונערך על ידי ayalla.net


כל הזכויות שמורות©ayalla.net
BH
זמן טעינת הדף: 0.06 שניות