? אילה - מומחים ממליצים על צמחונות וטבעונות
מוצרים טבעיים ובריאים בשבילך


 

מומחים ממליצים על צמחונות וטבעונות
15/03/2006 - 07:00
התאחדויות התזונאים של ארצות-הברית וקנדה הוציאו לאחרונה מסמך , המכיר ביתרונות הבריאותיים של תזונה צמחונית וטבעונית. לפי המסמך, תזונה מתוכננת כראוי על בסיס צמחי בלבד (טבעוני) או צמחוני היא טובה לבריאות, מלאה מבחינה תזונתית ומתאימה לאנשים מכל גיל, כולל תינוקות, ילדים, מתבגרים ונשים הרות ומיניקות.
 

התאחדויות התזונאים של ארה"ב וקנדה:
המלצה על טבעונות

התאחדויות התזונאים של ארצות-הברית (ADA) וקנדה (DC) הוציאו לאחרונה מסמך עמדה, המכיר ביתרונות הבריאותיים של תזונה צמחונית וטבעונית. לפי המסמך, תזונה מתוכננת כראוי על בסיס צמחי בלבד (טבעוני) או צמחוני היא טובה לבריאות, מלאה מבחינה תזונתית ומתאימה לאנשים מכל גיל, כולל תינוקות, ילדים, מתבגרים ונשים הרות ומיניקות.
המסמך מציין גם את יתרונותיה של התזונה הצמחית במניעת מחלות נפוצות, כולל שיעורי תמותה נמוכים יותר ממחלות לב, ושיעור תחלואה נמוך יותר בסוכרת מטיפוס מסוים, בסרטן הפרוסטטה ובסרטן המעי הגס.
לפי נתוני המסמך, 2.5% מתושבי ארצות-הברית הבוגרים ו 4% מן הקנדים הם צמחונים, כשהעניין בצמחונות נמצא בסימן עלייה, ואפשרויות התזונה הצמחית גדלות. מקור: American Dietetic Association and Dietitians of Canada, "Position of the American Dietetic Association and Dietitians of Canada: vegetarian diets", Canadian Journal of Dietetic Practice Research vol. 64 no. 2, summer 2003, pp. 62-81

 

מ?נהל המזון והתרופות האמריקאי
ממליץ על טבעונות

ב 10 ביולי 2002 פרסמה ועדת מומחים שביצעה מחקר עבור ה FDA, מ?נהל המזון והתרופות האמריקאי, דו"ח הקובע כי צריכת השומן המצוי בכל המוצרים מן החי וכן במאפים צמחיים שומניים ובמזונות מטוגנים - מזיק לבריאות. הדו"ח ממליץ שלא לצרוך מוצרים אלה כלל, אך הוא נמנע מקביעת גבול עליון לצריכה המותרת, "מחשש להקשות יותר מדי על הציבור". "יכולנו לומר לאנשים להפוך לצמחונים", אמר אחד מכותבי הדו"ח, "אם היינו מבססים זאת באמת על מדע בלבד, היינו אומרים זאת, אבל זה קצת קיצוני".

ועדת רופאים לרפואה אחראית
ממליצה על טבעונות

 

ועדת רופאים לרפואה אחראית בארה"ב ממליצה על תזונה המבוססת על מרכיבים מן הצומח בלבד. לחצו לקריאת מאמר המצביע על היתרונות בצריכת חלבון מהצומח על-פני חלבון מן החי ומנפץ את המיתוס שלא ניתן לקבל די חלבונים מתזונה צמחית.

 

ארגון התזונה האמריקאי
מצביע על יתרונות התזונה הצמחית

 

ארגון התזונה האמריקאי אינו קורא במפורש להפוך לצמחונים, אולם אומר כי תזונה צמחית נושאת יתרונות רבים על פני תזונה הכוללת מוצרים מן החי, וכי ניתן להרכיב תפריט מאוזן, שלם ובריא אם מתכננים אותו בהתאם.


באדיבות אנונימוסהדפס כתבה הדפס כתבה
שלח לחבר שלח לחבר

מצא עוד בנושא זה
Google

בחר נושאים אשר קשורים לכתבה זו

מדע ורפואהצמחונות


"מומחים ממליצים על צמחונות וטבעונות" | התחברות / יצירת חשבון משתמש חדש | 0 תגובות
כל הנאמר בתגובות הוא בגדר דיעות הגולשים בלבד ועל אחריותם. נא להשתמש בשפה נקיה ותרבותית.

אורחים אינם מורשים להגיב, אם ברצונכם להגיב אנא הרשמו
הליך ההרשמה הוא קצר מהיר והכי חשוב חינם


:: דירוג כתבה ::
דירוג ממוצע: 4.6
הצבעות: 10


אנא פנה כמה שניות מזמנך והצבע לכתבה זו:

מעולה
טוב מאוד
טוב
רגיל
רע


:: קישורים רלוונטיים ::
· עוד בנושא צמחונות
· חדשות מאת webmaster


הכתבות הנקראות ביותר בנושא צמחונות: מומחים ממליצים על צמחונות וטבעונות

 

Powered By PHPNuke :: Hebrew Translation PHPNuke IL  שונה ונערך על ידי ayalla.net


כל הזכויות שמורות©ayalla.net
BH
זמן טעינת הדף: 0.09 שניות