? אילה - יד לאחים הפיק חוברת מיוחדת להורי התלמידים בגני ובתי הספר של האנתרופוסופיה על הכת
מוצרים טבעיים ובריאים בשבילך


 

יד לאחים הפיק חוברת מיוחדת להורי התלמידים בגני ובתי הספר של האנתרופוסופיה על הכת
07/11/2006 - 07:00
ביוזמה מיוחדת של יד לאחים החלו להיות מופצות השבוע חוברות מיוחדות בקרב הורי תלמידי 40 הגנים ושבעת בתי הספר שמפעילה כת האנתרופוסופיה ברחבי הארץ * החוברות מבהירות להורים את מאפייניה ההרסניים של הכת ופעילויותיה המפוקפקות * במקביל שיגר יו"ר יד לאחים מכתב מיוחד לשרת החינוך בו היא נדרשת להבהיר איזה פיקוח, אם בכלל, מתקיים על בתי הספר וגנים אלו ששיטת החינוך שלהם מושתתת על עבודה זרה
בימים אלו החלו פעילי יד לאחים לחלק בקרב אלפי הורים לילדי הגנים ובתי הספר שמפעילה כת האנתרופוסופיה ברחבי הארץ חוברת מיוחדת, עשויה בטוב טעם, המציגה את מאפייניה ההרסניים של הכת ופעילויותיה המפוקפקות.

האנתרופוסופיה היא כת מיסודו של רודולף שטיינר אשר פיתח מדיטציה מיסטית שבאמצעותה אמור "להגיע כל אדם להכרה של אותו האיש בתוך עצמו", רח"ל. העולם כולו נשען, לפי משנתה המפוקפקת של כת זו, על שלושה צירים שהמרכזי שבהם הוא דמותו של אותו האיש והצלבתו. בפרסומיה השונים קוראת לעצמה האנתרופוסופיה, "הנצרות האמיתית", או "הנצרות המסתורית". דו"ח הוועדה הבינמשרדית למאבק בכתות של משרד ראש הממשלה הצרפתי בשנת 2000, כמו דו"ח הפרלמנט הבלגי משנת 1997, תוקפים בחריפות רבה את הכת האנתרופוסופית ומציינים אותה לגנאי.

ביד לאחים הצביעו השבוע על פרסום לפיו לפני ארוחת הבוקר בבתי-הספר האנתרופוסופיים נוהגים הילדים, נוהגים הילדים לברך את "השמש, האדמה, הרוח והים" על הפירות והמזון. כאילו לא די בכך, על שיטת הלימוד החינוכית של האנתרופוסופיה כתב ד"ר אילן גור-זאב מאוניברסיטת חיפה: "רבים מההורים השולחים את ילדיהם לחינוך האנתרופוסופי, שולחים את ילדיהם לאקספרימנט לא נודע, מבלי לדעת במה מדובר. הדבר מעלה את שאלת האחריות של ההורים".

בעשור האחרון ניהל אכן ארגון הפעילים יד לאחים, הארגון הניצב בחזית המאבק בכתות המיסטיות, מאבק עיקש וחסר פשרות נגד כת האנתרופוסופיה לנוכח ניסיונותיה העיקשים להיאחז בירושלים עיר הקודש, במסגרת בית-הספר 'אדם' שהקימה בעיר. תחילה שכן בית-הספר בשכונת בתי ראנד, תוך סילוקו מהמקום של מוסד 'לימודי השם' ובסמיכות ממש לאוכלוסייה חרדית מובהקת. המאבק העיקש שכלל עצרות מרכזיות, שבהן נטלו חלק תושבי השכונות הסמוכות, נחל הצלחה, ובית הספר העתיק את מקומו.

הנתונים המדויקים המצויים בידי יד לאחים מצביעים על כך שהכת מפעילה רשת של גנים ובתי ספר שמרכזם בקיבוץ האנתרופוסופי הרדוף ? שכנגדו מנהל יד לאחים מאבק עיקש שבמסגרתו הסיר ועד הכשרות של העדה החרדית את ההכשר ממוצרי המקום, בתקווה שכמותו ינהגו גם שאר גופי הכשרות. הרשת אף מפעילה סניפים בערים: ירושלים, תל אביב, באר שבע, רמת השרון, רמת חן, גבעתיים, הכפר הירוק, הוד השרון, קריית אונו, רמת גן, פתח תקווה, כפר סבא, רחובות, נס ציונה, מודיעין, פרדס חנה, זכרון יעקב ועוד.

כאמור, בימים אלו מחלקים פעילי יד לאחים את החוברת, הנקראת "הפנים האמיתיות של האנתרופוסופיה", לכל הורי הילדים בתקווה להאיר את עיניהם ולהביאם להוצאת ילדיהם מגנים הרסניים אלו. במקביל, שיגר לאחרונה יו"ר לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, מכתב מיוחד לשרת החינוך יולי תמיר, בו הוא דורש: "ברצוננו לדעת האם נערכו בדיקות מטעם משרד החינוך על תכני לימודים אלו, האם ניתנה הכרה מטעם משרד החינוך לתכניות הלימודים של מסגרות אלו? ולאור זאת, האם מסגרות חינוכיות הפועלות על פי עקרונות כת זו, זכאיות להיכלל במסגרת חוק חינוך חובה?".

למכתב הנחרץ צורפה החוברת שהפיץ יד לאחים בקרב ההורים, ומיד לאחים נמסר כי עתה מצפים לתגובתה של שרת החינוך, שבהתאם לה יישקלו הצעדים הבאים. "לא יתכן שאלפי ילדים בכל רחבי הארץ יחונכו בדרכים עקלקלות הנשענות על עבודה זרה, ונעבור על כך לסדר היום", סיכם יו"ר יד לאחים.שער החוברת שהופקה ע"י "יד לאחים"הדפס כתבה הדפס כתבה
שלח לחבר שלח לחבר

מצא עוד בנושא זה
Google

בחר נושאים אשר קשורים לכתבה זו

כללי


"יד לאחים הפיק חוברת מיוחדת להורי התלמידים בגני ובתי הספר של האנתרופוסופיה על הכת" | התחברות / יצירת חשבון משתמש חדש | 0 תגובות
כל הנאמר בתגובות הוא בגדר דיעות הגולשים בלבד ועל אחריותם. נא להשתמש בשפה נקיה ותרבותית.

אורחים אינם מורשים להגיב, אם ברצונכם להגיב אנא הרשמו
הליך ההרשמה הוא קצר מהיר והכי חשוב חינם


:: דירוג כתבה ::
דירוג ממוצע: 5
הצבעות: 2


אנא פנה כמה שניות מזמנך והצבע לכתבה זו:

מעולה
טוב מאוד
טוב
רגיל
רע


:: קישורים רלוונטיים ::
· עוד בנושא כללי
· חדשות מאת webmaster


הכתבות הנקראות ביותר בנושא כללי: עדכוני כותרות ב-RSS

 

Powered By PHPNuke :: Hebrew Translation PHPNuke IL  שונה ונערך על ידי ayalla.net


כל הזכויות שמורות©ayalla.net
BH
זמן טעינת הדף: 0.07 שניות