? אילה - מקרים של חיים קודמים ברגרסיה שביצע ד
מוצרים טבעיים ובריאים בשבילך


 

מקרים של חיים קודמים ברגרסיה שביצע ד
28/06/2005 - 07:00
ד"ר בריאן וויס, רופא, פסיכותרפיסט מסורתי, בוגר אוניברסיטת קולומביה ובית הספר לרפואה בייל, חבר הסגל הפסיכיאטרי במרכז הרפואי "הר סיני" שבמיאמי, הוא כנראה אחד מהחוקרים המפורסמים ביותר שמשתמשים ברגרסיה לחיים קודמים
ד"ר בריאן וויס, רופא, פסיכותרפיסט מסורתי, בוגר אוניברסיטת קולומביה ובית הספר לרפואה בייל, חבר הסגל הפסיכיאטרי במרכז רפואי "הר סיני" שבמיאמי, הוא כנראה אחד מהחוקרים המפורסמים ביותר שמשתמשים ברגרסיה לחיים קודמים

קתרין

ד"ר וויס חושף בספרו "שורשים ושיעורים בזמן" (הוצאת מרקם- יפה שוהם) את ההיסטוריה של אחת מהמטופלות שלו, קתרין, שהיתה בערך בת 30 בזמן הטיפול. היא הגיע למשרדו עם סימפטומים חמורים שכללו התקפי פאניקה וחרדות. שנה של פסיכותרפיה מסורתית בטיפולו של ד"ר וויס לא סייעה כלל בהקלת הבעיות. היא היתה קלסטרופובית אך סירבה לקבל תרופות כלשהן. בחוסר רצון, קתרין הסכימה, בסופו של דבר, לתרפיה בהיפנוזה. ד"ר וויס הרגיש שמצבה של קתרין עשוי להיות קשור לזכרונות מודחקים מילדותה. הוא האמין שאם קתרין תוכל להזכר באירועים אלו תחת היפנוזה, זה עשוי לרפא את בעיותיה ולשחרר אותה מזכרונות אלו. היא יכולה להבריא לחלוטין מהמחלות שלה. למרות שקתרין אכן נזכרה בכמה זכרונות רעים מילדותה, היא עדיין לא הבריאה. לכן ד"ר וויס החליט להחזיר אותה לשלבים קודמים יותר בילדותה. במהלך אחד מהטיפולים, כשקתרין היתה במצב היפנוטי, ד"ר וויס אמר לה "חיזרי לזמן בו הסימפטומים שלך הופיעו בפעם הראשונה". ד"ר וויס לא ציפה למה שהתרחש מייד אחר כך. קתרין אמרה "אני רואה מדרגות לבנות מובילות לבניין עם עמודים. חזית הבניין מאוד מרווחת. ללא שום כניסה. אני לובשת חצאית ארוכה וסוג של גלימה העשויה מבד גס. השיער הבלונדיני שלי אסוף בצמה". ד"ר וויס לא הצליח להתייחס למידע הזה, ולכן שאל אותה באיזו שנה זה היה ומה היה שמה. "אראנדה, בת 18, השנה היא 1863 לפני הספירה. האדמה צחיחה, חמה ויש חול בכל מקום. יש שם באר ואין שם נחל. המים זורמים מההרים לתוך העמק".

קתרין חזרה לתקופה לפני בערך 4000 שנה במזרח התיכון. שמה היה שונה והמראה החיצוני שלה היה שונה מהיום. תווי הפנים שלה, גופה, שערה והבגדים שלה לא התאימו למראה שלה בחיים אלו. היא זכרה את תנאי השטח, הבגדים, התכשיטים והפרטים של חיי היומיום עד לרגע המוות שלה בשטפון, בו הבת שלה נתלשה מזרועותיה. היא אפילו זכרה שלאחר מותה נשמתה ריחפה מעל לגופה. זה לא היה מפתיע שבמהלך הטיפול הזה, קתרין נזכרה בשתי תקופות חיים נוספות. אחד הגלגולים היה של זונה ספרדיה במאה ה- 18. הזכרון השני היה של אישה יווניה מהתקופה שלפני הספירה. ד"ר וויס היה המום מהתגליות האלו. הוא ידע שקתרין לא הראתה סימפטומים הדומים לאלו של פיצול אישויות, ושהיא לא היתה מסוממת.
ד"ר וויס גילה שבזמן ההיפנוזה היא היתה במצב הדומה למצב של חלום. המעניין ביותר, זה שבריאותה של קתרין השתפרה.
ד"ר וויס גם הבין שלא לאשליות ולא לחלומות יכולה להיות השפעה כזו.
במהלך מפגשי הטיפול הבאים, קתרין זכרה יותר מעשר תקופות חיים.
היא חוותה את כל האירועים האלו, כולל הפחדים והשמחות ששלטו בהתנהגות היומיומית הנוכחית שלה.
קתרין התחילה לקבל, להבין ולכבוש את מה שגרם להתנהגות ההרסנית הנוכחית, ובהדרגה התגברה על כל הפחדים והשיגה שלווה פנימית.

במהלך ההיפנוזה, קתרין גם גילתה שאנשים שהיו חלק מחייה הקודמים, היו חלק מחייה, גם בתקופות אחרות, כולל התקופה הנוכחית.
לדוגמא, ד"ר וויס היה פעם המורה שלה, פעם היה חבר שהתחתנה איתו, והוא גם הרג אותה במהלך מלחמה בין שבטים, שהתגלגלה כבחור.
גם היחסים בתקופת חיים זו, לא היו נעימים במיוחד.
האם זו לא ההוכחה המדעית למה שמר לי הונג ג'י אמר לתלמידים שלו? מר לי אמר שאנשים מתגלגלים בקבוצות כדי לשלם חובות או לחלוק שמחות, למרות שלא בהכרח באותם תפקידים או באותם גילאים כמו בחיים קודמים.
האם זו לא, שוב, הוכחה חותכת לכל מה שמר לי שיתף עם התלמידים שלו?

ד"ר וויס שמע על דברים רבים נוספים במהלך פגישות הריגרסייה עם קתרין וכך השיג הבנות הקשורות למיסתורי הקיום האנושי. קתרין נזכרה שבזמן מותה נשמתה תמיד ריחפה מעל לגופה, ואז נקראה שוב לעולם הרוחות ע"י "אור רחום". במהלך פגישות אלו היא גם יצרה מגע עם מפקחים רוחניים. היישויות המתקדמות האלו יכלו אפילו לתקשר עם ד"ר וויס, ולשלוח לו מסרים רוחניים באמצעות קתרין. במצב זה, קתרין הבינה ולמדה הרבה יותר משיכלה במהלך חייה כבן אדם. אפילו, החשדות של ד"ר וויס, בהדרגה נעלמו, והאמונה שלו בחוויות שלאחר המוות התחזקה. במהלך טיפול אחד כזה היא חוותה את מותה מלפני מאות רבות של שנים. כשנשמתה עזבה את גופה היא הובלה לאור רוחני מוכר. זה המסר שהיה לה לד"ר וויס: "אביך כאן, וכן בינך, הוא מאוד צעיר. אביך אמר שאתה אמור להכיר אותו, שמו אברום וביתך קיבלה את שמה ממנו.
הוא מת ממחלת לב. גם הלב של בינך היה מאוד חשוב, כיוון שהיה בכיוון ההפוך, בדיוק כמו לב של תרנגול. הוא הקריב המון למענך כיוון שאהב אותך. נשמתו היא מרמה גבוהה מאוד, ובמותו שילם את החובות של הוריו. הוא גם רוצה שתדע שרפואה יכולה לעבוד רק בהיקף מסויים, מאוד מוגבל". המסר הזה כל כך דומה למה שמר לי הונג ג'י אמר. מר לי ציין "בתי החולים עדיין יכולים לרפא מחלות, אבל אמצעי הטיפול שייכים לרמה של אנשים רגילים ואילו המחלות הן על-טבעיות. יש מחלות שהן רציניות מאוד. לכן, בבתי החולים אומרים שאם יש מחלה עדיף לטפל בה מוקדם. אם היא הופכת להיות רצינית מדי, הם לא יוכלו לטפל בה, כי מנת יתר של תרופה תרעיל את האדם. רמת הרפואה של היום היא כרמת המדע והטכנולוגיה שלנו - שתיהן נמצאות ברמה הזאת של האנשים הרגילים, לכן היעילות שלה רק כזאת". (ג'ואן פאלון)

ד"ר וויס היה כמוכה רעם. קתרין לא הכירה אותו טוב כל כך, והיא לא ידעה כלום על משפחתו. הצער הגדול ביותר בחייו היה מותו של בנו בכורו מעט לאחר שנולד.
מצב ליבו סיכן את חייו והסיכוי למחלה כזו הוא אחד לעשרה מליון. מעט לאחר שנולד, אובחנה מחלת הלב של הילד.
הוא מת 23 ימים לאחר שנולד. אביו של ד"ר וויס נפטר מאטימה בשריר הלב. שמו היה אברום.
ביתו של וויס נולדה 4 חודשים לאחר שאביו נפטר ונקראה "אמי" לזכרו של האב. כיוון שלקתרין ולד"ר וויס לא היו קשרים אישיים היא לא יכלה לדעת על שום דבר מזה.
ד"ר וויס היה נסער. מי יכול היה לספר לה את המידע הזה?
לכן, הוא שאל את קתרין "מי היה שם? מי סיפר לך את זה?" "זה המאסטרים האלו" היא ענתה ברכות, "המורים הרוחניים אמרו לי את זה.
הם גם אמרו לי שחייתי בעולם האנושי 86 פעמים".

הטיפול בקתרין, ובעיקבותיו - תהליך הבראתה, הרשימו עמוקות את ד"ר וויס. כך, הוא הפך למאמין של שיטת הטיפול הפסיכולוגי באמצעות רגרסייה לחיים קודמים. ד"ר וויס, ורופאים רבים נוספים מטפלים באמצעות שיטת הרגרסייה לחיים קודמים מצאו שפחדים ומחלות, לעיתים קרובות מאוד, נובעים מאירועים בחיים קודמים. הכנת המטופלוהנחייתו, בתהליך הרגרסייה לחיים קודמים, התגלו כבעלי השפעה חיובית על תהליך ההתאבלות. כך המטופל יכול להבין את הכוח המניע שמאחורי תבניות התנהגות מסויימות שלו, ויכול להשתנות בהתאם. רופאים גילו שע"י גרסייה לתקופת חיים מסויימת, וע"י חוויה חוזרת של הכאב מהזמן ההוא, המטופל יכול להשתחרר מצער או מטינה שנשמרה מאות שנים. הנטל שהכביד על הנשמה, הרפה ממנה והפסיק להשפיע על הקיום הנוכחי של האדם.

ארבע שנים לאחר מפגשי הטיפול עם קתרין, ד"ר וויס אזר את האומץ להסתכן באובדן הסטטוס האקדמי שלו, וכתב את ספרו הראשון על גלגול נשמות וסיפר לאנשים על נצחיות הנשמה. במהלך השנים הבאות, ד"ר וויס ריפא כמה מאות מטופלים באמצעות הטיפול ברגרסייה. המטופלים הגיעו מרמות שונות בחברה ומרקע דתי שונה (כולל אתאיסטים).
ד"ר וויס פירסם ספר בו הוא פירט כמה מהמקרים האלו "Through Time into Healing". המפרסם טען ש: "ד"ר וויס כתב את הספר בהתבסס על הנסיון הקליני העשיר שלו.
הוא מתבסס על שיטות פסיכוטרפיסטיות שעברו את מבחן הזמן, וחושף כיצד רגרסייה לחיים קודמים מספקת את פריצת הדרך לריפוי הנפש, הגוף והנשמה. ד"ר וויס מראה, בסופו של דבר, כיצד חויות הסמוכות למוות, וחוויות חוץ גופיות, מסייעות לאשר את קיומם של חיים קודמים."

 חיים קודמים בירושלים

הספר השלישי של ד"ר וויס, "רק האהבה היא אמיתית" מתאר כיצד שני אנשים נפגשים בתקופות חיים רבות וכיצד הם נפגשים שוב בתקופה זו.
שני אנשים ממינים שונים באים בערך באותו זמן לטיפול אצל ד"ר וויס. הם טרם נפגשו, אבל, ד"ר וויס גילה להפתעתו ששניהם דיברו על אירועים דומים במהלך הריגרסיות.
הבחור נזכר בחייו כיהודי שחי בירושלים והצטיין בייצור כלי חרס.
הוא נזכר שחיילים רומיים גררו אותו עד שמת. הוא מת בזרועותיה של ביתו.
הבחורה נזכרה באותו אירוע, אך מעיניה של הבת.
באופן כללי ד"ר וויס ראה זוגות נשואים ואת בני משפחתם עם זכרונות משותפים.
זה היה מרתק לטפל בשני אנשים, זרים מוחלטים, נזכרים באותם אירועים ובחייהם המשותפים.
בהתחשב במגבלות האתיות של מקצועו, ד"ר וויס לא יכול היה לחשוף לאף אחד מהם את סיפורו של השני.
הוא אירגן פגישה במשרדו כדי להכיר ביניהם. בכך, ד"ר וויס לא הפר בשום שלב את כללי האתיקה המקצועית.
אולם, אירועי החיים מפתיעים. האם מר לי הונג ג'י לא אמר לתלמידיו שכל החיים האנושיים מאורגנים מראש בהתבסס על אירועים קרמאתיים מחיים קודמים? שניהם היו בדרכם לחזור הביתה, לאחר השלמת מפגשי הטיפול. הם הלכו לשדה התעופה כדי לתפוס טיסות שונות. הגורל השפיע.
הטיסה של אחד מהם בוטלה בשל תאונה, והוא הצליח להשיג מושב בטיסה של השני.
הם נפגשו שוב, המשיכו את השיחה, המשיכו להתרועע, התאהבו והתחתנו.
שום דבר אינו צירוף מקרים בעולם הזה. התסריט כבר נכתב.
אדם לא יקבל את מה שהוא מחפש עד למועד המתאים.
כשהזמן מגיע, האירוע שנקבע מראש יתרחש, ולא ניתן להימנע מכך
הדפס כתבה הדפס כתבה
שלח לחבר שלח לחבר

מצא עוד בנושא זה
Google

בחר נושאים אשר קשורים לכתבה זו

החיים לאחר החיים


"מקרים של חיים קודמים ברגרסיה שביצע ד" | התחברות / יצירת חשבון משתמש חדש | 3 תגובות | חפש דיון
כל הנאמר בתגובות הוא בגדר דיעות הגולשים בלבד ועל אחריותם. נא להשתמש בשפה נקיה ותרבותית.

אורחים אינם מורשים להגיב, אם ברצונכם להגיב אנא הרשמו
הליך ההרשמה הוא קצר מהיר והכי חשוב חינם


4 המילים האחרונות (דירוג: 0)
על ידי אורח ביום 03/11/2005 - 06:24
"ולא ניתן להימנע מכך"???
ניתן ע"י תפילה.
כ ל ד ב ר ניתן להשיג ע"י תפילה. צריך רק להתפלל מספיק
Owens (דירוג: 1)
על ידי augustine ביום 26/07/2012 - 04:18
(כרטיס משתמש | שלח הודעה)
black maid of honor dresses [**.boxweddingdresses.net] Frederick cheap bridal jewelry [**.boxweddingdresses.net]
:: דירוג כתבה ::
דירוג ממוצע: 4.77
הצבעות: 9


אנא פנה כמה שניות מזמנך והצבע לכתבה זו:

מעולה
טוב מאוד
טוב
רגיל
רע


:: קישורים רלוונטיים ::
· עוד בנושא החיים לאחר החיים
· חדשות מאת webmaster


הכתבות הנקראות ביותר בנושא החיים לאחר החיים: גלריית רוחות הרפאים

 

Powered By PHPNuke :: Hebrew Translation PHPNuke IL  שונה ונערך על ידי ayalla.net


כל הזכויות שמורות©ayalla.net
BH
זמן טעינת הדף: 0.06 שניות